blog   -  Tencel-włókno przyszłości

Tencel-włókno przyszłości

rêver to marka, która przede wszystkim stawia na jakość. W naszych projektach stawiamy na wysokojakościowe oraz starannie dobrane do klasycznych projektów materiały. Zanim konkretny produkt trafi do sprzedaży, dużo czasu poświęcamy próbnym odszyciom oraz testom jak dana rzecz sprawdzi się w codziennym noszeniu. Wszystko po to, by mieć pewność, że oddajemy naszym klientom produkt, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

 

Mogliście już zauważyć, że na naszym blogu pojawiło się kilka artykułów dotyczących wykorzystywanych przez nas materiałów. Dziś chcemy Wam przedstawić kolejny TENCEL, bo o nim mowa, to dzięki swoim właściwościom materiał przyszłości. W wielu publikacjach możecie się również spotkać z nazwą lyocell.

 

niebieska casualowa koszula i białe spodnie

 

Jak powstaje TENCEL ?

Jedną z ważniejszych informacji będzie tu fakt, iż jest to materiał pozyskiwany w 100% naturalnie. Tencel to materiał produkowany jest z celulozy drzewnej a dokładnie z drewna eukaliptusowego. Włókna celulozowe na bazie drewna są produkowane z naturalnej celulozy polimerowej. Całość produkcji rozpoczyna się od wydobycia z drewna lub z innych roślin miazgi celulozowej, a następnie przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcję polimeru na włókna. Proces ten polega na rozpuszczeniu celulozy, a następnie wytworzenia z niej nici. Ta część sprawia, że Tencel porównywany jest do wiskozy, jednak mamy tutaj jedną bardzo ważną różnicę. Substancje, które w przypadku Wiskozy rozpuszczają celulozę, są substancjami żrącymi. W przypadku tencelu wykorzystywany jest nietoksyczny oraz biodegradowalny rozpuszczalnik, co sprawia, że jest on bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Dodatkowym plusem jest to, że materiał ten niemal w 100% nadaje się do ponownego wykorzystania, kolejnych cyklach produkcyjnych, co jest niezwykle ekologiczne.

 

Właściwości TENCELU

Tencel to niezwykle wytrzymały i sprawdzający się w różnych warunkach materiał. Jest dobrym wyborem zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Materiał ten bardzo dobrze radzi sobie z wilgotnością, jego włókna pochłaniają wilgoć i oddają ją do atmosfery. Tencel jest bardzo przewiewny i ma właściwości regulacji termicznej-latem chłodzi, a zimą grzeje, co sprawia, że z powodzeniem możemy go nosić cały rok! Włókna, z których zbudowany jest Tencel, są niezwykle gładkie i mają niską sztywność, dzięki czemu jest on niezwykle delikatny i przyjemny dla skóry szczególnie wrażliwej. Dodatkowym jego atutem jest to, iż potwierdzone zostało, że nie powoduje podrażnień oraz w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze.

 

dziewczynka na polu dyń ubrana w beżową sukienkę z kołnierzykiem dziewczynka z zainteresowaniem przygląda się dyniom nosi beżową sukienkę z kołnierzykiem

 

Przyjazny środowisku!

To, co niewątpliwie ucieszy wszystkich zwolenników ekologii to fakt, że Tencel jest w 100% materiałem biodegradowalnym. Oczywiście mogą się pojawić różnice w rozkładzie konkretnych produktów, które wynikają z połączenia tej tkaniny z innymi materiałami.

 

Ponieważ materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny na rozciąganie i kurczenie się, przy odpowiedniej pielęgnacji będziemy mogli się cieszyć ubraniami przez długi czas. Kolejną zaletą jest to, iż jest on odporny na zagniecenia. Do produkcji nie wykorzystuje się żadnych toksycznych substancji, zastępuje się je organicznymi.

 

TENCEL– jak o niego dbać ?

Oczywiście jak w każdym przypadku należy stosować się do zaleceń producenta, które umieszczane są na metce. Niektóre źródła podają, że można go prać nawet w temperaturze 60 stopni, my jednak zalecamy, by stosować maksymalnie temperaturę 40 stopni. Pranie ręczne w tym przypadku jest również dobrą opcją, gdyż jest najbardziej delikatne dla tkanin.

 

Nasze propozycje

W rever Tencel, dzięki swojej delikatności i łatwości w noszeniu pojawił się zarówno w damskiej, jak i dziecięcej kolekcji.

 

 

dziewczyna poprawia włosy w niebieskiej koszuli

niebieska klasyczna koszula damska i białe spodnie

0
Search icon
rêver Sabina Hajdo – Piórek