blog   -  Królowa minimalistek wraca do świata mody 

Królowa minimalistek wraca do świata mody 

To już oficjalne Phoebe Philo wraca do świata mody, a co ważniejsze wraca z własną marką!

Słynna projektantka odchodząc w 2017 roku z Céline nie chciała obejmować stanowiska w innym domu mody, ale też nie planowała też żegnać się na zawsze ze swoją pasją. Doniesienia o tym, że matka chrzestna minimalizmu planuje założyć własną markę pojawiły się już na początku 2020 roku. Chociaż według popularnego swerwisu WWD.com plotki pojawiły się już w 2006 roku kiedy Philo odeszła z Chloé. Spekulowano wtedy czego możemy się spodziewać. Mówiono wówczas, że jej marka będzi ekologiczna, skupiająca się na prostocie,  retroromantyźmie i eleganckim minimalizmie. To właśnie minimalizm przyniósł jej największą sławę. Przez wiele miesięcy projektantka nie odnosiła się do żadnych krążących po sieci informacji. Aż do teraz. 

Stało się! 12 lipca 2021 Philo poinformowała publicznie, że otwiera własną niezależną markę ubrań i akcesoriów, marka będzie nazwana imieniem i nazwiskiem projektantki, czyli po prostu Phoebe Philo. 

LVMH został Inwestorem w tym przypadku mniejszościowym, co niewątpliwie pozwoli Phoebe zachować niezależność, będzie ona również jedynym udziałowcem marki. W lutym 2020 roku projektantka zaczęła werbować projektantów do swojego zespołu w Londynie i planować premierową kolekcję.

Marka królowej minimalizmu a jednocześnie jednej najważniejszych współczesnych projektantek ma być “zakorzeniona w wyjątkowej jakości i wzornictwie”. 

Jak mówi sama Philo :

“Przebywanie w moim studiu i ponowne tworzenie było zarówno ekscytujące, jak i niesamowicie satysfakcjonujące. Ogromnie nie mogę się doczekać powrotu do kontaktu z moją publicznością i ludźmi na całym świecie. Bycie niezależnym, rządzenie i eksperymentowanie na własnych warunkach mają dla mnie ogromne znaczenie”. 

“Od wielu lat mam bardzo konstruktywną i kreatywną współpracę z LVMH. Ponowne połączenie w tym nowym projekcie jest więc dla nas naturalnym postępem. Bardzo cenię sobie omawianie nowych pomysłów z Bernardem Arnaultem i Delphine Arnault i cieszę się, że mogę rozpocząć tę przygodę z ich wsparciem”. 

Także po stronie LVMH możemy usłyszeć same pozytywny odnośnie nowej współpracy. Tak komentuje doniesienie prezes i derektor generalny koncernu Bernard Arnault:

“Znamy ją i doceniamy od dawna. Phoebe przyczyniła się do sukcesu grupy dzięki swoim wspaniałym kreacjom na przestrzeni kilku lat. Mając to na uwadze, bardzo się cieszę, że mogę współpracować z Phoebe w jej przedsiębiorczej przygodzie i życzę jej wielkiego sukcesu”. 

No cóż Philo udowodniła już nie raz, że sukces jest jej pisany. Queen is back i nie zamierza brać jeńców. 

Pozostaje nam jedynie czekać, więcej informacji na temat marki Phoebe Philo zostanie ujawniona w styczniu 2022. Może wtedy doczekamy się również pierwszej kolekcji. Cierpliwości jeszcze tylko pół roku! 🙂   

0
Search icon
rêver Sabina Hajdo – Piórek