-  blog   -  Trendy w modzie dziecięcej

Trendy w modzie dziecięcej

Wymyślne fasony, przyciągające oko wzornictwo, i rozświetlone reflektorami wybiegi – na dźwięk słowa „moda” to właśnie one przychodzą nam do głowy. Jednakże sprawa jest o wiele głębsza, a trendy w modzie dla dorosłych i dla dzieci zwykle podyktowane są nie tyle pomysłami projektantów, a realiami, w jakich żyjemy. Obecnie to postępujące zmiany społeczne i rosnąca świadomość ekologiczna bezpośrednio wpływają na nasze decyzje zakupowe. Jakie trendy w modzie dziecięcej obowiązują więc w roku 2021 i po jakie ubrania sięgać, by garderoba Twojego malucha była na czasie?

Komfort stał się podstawą

Nie ma co ukrywać, że trwająca pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Zmiana codziennej rutyny przełożyła się też na ubrania jakie nosimy my i nasze dzieci. Wygoda w modzie dla najmłodszych zawsze była ważna, ale postępujący lockdown wywindował ją o kilka poziomów wyżej. Ponieważ większość czasu nasze pociechy spędzały we własnych czterech ścianach, zniknęła konieczność ubierania się zgodnie z ustalonymi normami, a na pierwszy plan wysunęła się odzież luźno otulająca naturalną sylwetkę. Wygoda i fasony dające dużą swobodę ruchu to jeden z głównych trendów w kolekcjach dla najmłodszych.

Sustainability, czyli moda zrównoważona

Można powiedzieć, że troska o środowisko naturalne jest teraz w modzie i jest to bardzo dobry trend. Coraz więcej z nas odwraca się od fast fashion, zamieniając tanie, syntetyczne materiały kiepskiej jakości na tkaniny i dzianiny, które można nosić przez lata. Nie inaczej jest w przypadku ubrań dla najmłodszych. Naturalne, certyfikowane materiały są fundamentami, na których powinna być budowana garderoba malucha. Niektórzy mogą wprawdzie mieć co do tego wątpliwości – po co kupować dziecku ubrania na lata? Przecież i tak z szybko z nich wyrośnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odzież tą wykorzystać ponownie – czy to w momencie przyjścia na świat drugiego dziecka, czy poprzez podarowanie lub odsprzedanie jej innym rodzicom.

Fasony uniwersalne

W ofertach sklepów z odzieżą dziecięcą zauważyć można też wzrost liczby ubrań o krojach uniwersalnych, które mogą być noszone zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Takie koszulki, spodenki czy bluzki coraz częściej znajdują miejsce w szafach naszych pociech. Popularne stały się również kolory, które można by nazwać mianem “unisex”. Chociaż przypisywanie dziewczynkom różu, a chłopcom – błękitu wciąż ma się dobrze, to coraz szersze grono rodziców nie waha się przed łamaniem tego stereotypu.

Ubrania dla chłopców i dziewczynek, które wpisują się w wymienione trendy, znajdziesz pod tymi linkami: https://rever.com.pl/product-category/dziewczynka/ i https://rever.com.pl/product-category/kids/chlopiec/.

Zostaw komentarz

rêver to polska marka, która wprowadza proste, stylowe projekty i stonowane kolory do jaskrawego świata odzieży kobiecej i dziecięcej. Materiały najwyższej jakości są wykorzystywane do tworzenia eleganckich wzorów wykonanych w małych partiach.” – tak o marce pisał w 2018 roku British Vogue. A przecież wszystko zaczęło się od marzenia!

Skontaktuj sie z nami
Pracownia/Sklep:
ul I. Mościckiego 6
32-800 Brzesko
Telefon: 602 239 626, 663 321 609

kontakt@rever.com.pl

0
rêver
X